2018 Aon Mayhill Cup

Rotorua

3 - 7 Sep 2018

Local Time 2018-11-14 09:06:11

MAGS
KAPITI
6 - 1 (4 - 1)
Pool A
KNGWY
OTUMO
1 - 4 (0 - 2)
Pool A
ACGSt
BethC
1 - 3 (0 - 2)
Pool A
AVON
HNHS
5 - 0 (3 - 0)
Pool B
BDSC
OREWA
4 - 3 (3 - 1)
Pool B
SHC
MAHU
3 - 6 (2 - 1)
Pool B
SCOT
HillHS
0 - 2 (0 - 1)
Pool C
WHHS
TriHS
0 - 7 (0 - 3)
Pool C
TAKAG
AQUC
3 - 0 (3 - 0)
Pool C
MAGS
KNGWY
8 - 2 (4 - 1)
Pool A
ACGSt
OTUMO
2 - 1 (1 - 1)
Pool A
KAPITI
BethC
3 - 3 (0 - 1)
Pool A
AVON
BDSC
2 - 0 (2 - 0)
Pool B
MAHU
HNHS
0 - 1 (0 - 0)
Pool B
SHC
OREWA
3 - 3 (3 - 3)
Pool B
SCOT
WHHS
6 - 0 (2 - 0) AET
Pool C
AQUC
HillHS
1 - 6 (0 - 1)
Pool C
TriHS
TAKAG
3 - 1 (2 - 1)
Pool C
AVON
MAHU
2 - 1 (0 - 0)
Pool B
SHC
BDSC
5 - 1 (2 - 0)
Pool B
OREWA
HNHS
0 - 1 (0 - 1)
Pool B
MAGS
BethC
2 - 2 (2 - 2)
Pool A
ACGSt
KNGWY
2 - 3 (1 - 1)
Pool A
KAPITI
OTUMO
3 - 3 (2 - 2)
Pool A
SCOT
AQUC
1 - 0 (1 - 0)
Pool C
TAKAG
WHHS
5 - 0 (3 - 0)
Pool C
TriHS
HillHS
5 - 0 (4 - 0)
Pool C
SCOT
TAKAG
0 - 0
Pool C
TriHS
AQUC
7 - 1 (5 - 0)
Pool C
HillHS
WHHS
3 - 0 (1 - 0)
Pool C
AVON
SHC
3 - 1 (3 - 1)
Pool B
OREWA
MAHU
1 - 2 (0 - 1)
Pool B
HNHS
BDSC
3 - 0 (1 - 0)
Pool B
MAGS
ACGSt
2 - 2 (2 - 1)
Pool A
OTUMO
BethC
2 - 4 (2 - 1) AET
Pool A
KAPITI
KNGWY
9 - 2 (4 - 0)
Pool A
SCOT
TriHS
0 - 5 (0 - 2)
Pool C
TAKAG
HillHS
1 - 4 (0 - 3)
Pool C
AQUC
WHHS
2 - 4 (1 - 4)
Pool C
AVON
OREWA
2 - 0 (1 - 0)
Pool B
HNHS
SHC
3 - 6 (3 - 2)
Pool B
MAHU
BDSC
3 - 4 (1 - 2)
Pool B
MAGS
OTUMO
4 - 1 (1 - 1)
Pool A
KAPITI
ACGSt
5 - 8 (2 - 4)
Pool A
KNGWY
BethC
0 - 7 (0 - 2)
Pool A
OREWA
AQUC
2 - 1 (2 - 0)
Match 1
WHHS
KNGWY
0 - 2 (0 - 1)
Match 2
BDSC
OTUMO
2 - 1 (1 - 1) AET
Match 3
MAHU
KAPITI
5 - 4 (1 - 3)
Match 4
ACGSt
SCOT
4 - 1 (2 - 0)
Match 5
TAKAG
SHC
1 - 4 (1 - 1)
Match 6
BethC
HNHS
6 - 1 (2 - 1)
Match 7
AVON
HillHS
1 - 3 (0 - 2)
Match 8
TriHS
MAGS
5 - 2 (1 - 0)
Match 9
OREWA
AQUC
4 - 0 (2 - 0)
17th & 18th
WHHS
OTUMO
1 - 6 (1 - 3)
15th & 16th
KNGWY
BDSC
2 - 3 (0 - 1) AET
13th & 14th
KAPITI
SCOT
4 - 1 (1 - 1)
11th & 12th
MAHU
ACGSt
2 - 3 (2 - 2) AET
9th & 10th
TAKAG
HNHS
1 - 2 (1 - 1)
7th & 8th
SHC
BethC
2 - 3 (1 - 1)
5th & 6th
AVON
MAGS
2 - 1 (2 - 0)
3rd & 4th
HillHS
TriHS
0 - 3 (0 - 2)
1st & 2nd
Matches
14 Nov
Time Teams Title Scoreline Status Pitch
No results
7 Sep
Time Teams Title Scoreline Status Pitch
14:30 HillHS - TriHS 1st & 2nd 0 - 3 (0 - 2) Official Turf 1
13:15 AVON - MAGS 3rd & 4th 2 - 1 (2 - 0) Official Turf 2
13:00 SHC - BethC 5th & 6th 2 - 3 (1 - 1) Official Turf 1
11:45 TAKAG - HNHS 7th & 8th 1 - 2 (1 - 1) Official Turf 2
11:30 MAHU - ACGSt 9th & 10th 2 - 3 (2 - 2) AET Official Turf 1
10:15 KAPITI - SCOT 11th & 12th 4 - 1 (1 - 1) Official Turf 2
10:00 KNGWY - BDSC 13th & 14th 2 - 3 (0 - 1) AET Official Turf 1
08:45 WHHS - OTUMO 15th & 16th 1 - 6 (1 - 3) Official Turf 2
08:30 OREWA - AQUC 17th & 18th 4 - 0 (2 - 0) Official Turf 1
Time Teams Title Scoreline Status Pitch
No results
Statistics
Player Team FG PC PS Goals
DYER Isaac KAPITI 5 5 1 11
FORD Daniel TriHS 2 9 0 11
LIEBAU Jan BethC 3 8 0 11
MENEZES Brett SHC 7 3 0 10
THOMAS Jordon MAHU 5 4 0 9
CORNES Jamie HNHS 4 3 1 8
KINZETT-ROLFE Phoenix HillHS 4 4 0 8
MARSHALL Liam TriHS 8 0 0 8
NEUMANN Theo MAHU 7 1 0 8
SHIELDS Mathew ACGSt 8 0 0 8
View All
Name Code FG PC PS Goals
Trident High School TriHS 22 13 0 35
Kapiti College KAPITI 21 7 1 29
Bethlehem College BethC 12 15 1 28
Mt Albert Grammar School MAGS 22 3 0 25
Sacred Heart College SHC 17 7 0 24
ACG Strathallan ACGSt 15 7 0 22
Mahurangi College MAHU 12 7 0 19
Hillcrest High School HillHS 12 6 0 18
Otumoetai College OTUMO 15 3 0 18
Avondale College AVON 12 5 0 17
Botany Downs Secondary College BDSC 11 3 0 14
Orewa College OREWA 10 2 1 13
Kingsway School KNGWY 7 5 0 12
Takapuna Grammar School TAKAG 11 1 0 12
Havelock North High School HNHS 6 4 1 11
Scots College SCOT 8 1 0 9
Aquinas College AQUC 5 0 0 5
Western Heights High School WHHS 5 0 0 5
Awards
Award Player Team
Leading Goalscorer DYER Isaac (C) Kapiti College
Leading Goalscorer FORD Daniel (C) Trident High School
Leading Goalscorer LIEBAU Jan Bethlehem College

Match Listing
Match # Date/Time Details Scoreline Status Venue Actions
1 3 Sep 2018 08:00 MAGS v KAPITI (Pool A) 6 - 1 (4 - 1) Official Turf 1 Report Lineup MAGS Lineup KAPITI Statistics
2 3 Sep 2018 08:15 KNGWY v OTUMO (Pool A) 1 - 4 (0 - 2) Official Turf 2 Report Lineup KNGWY Lineup OTUMO Statistics
3 3 Sep 2018 09:15 ACGSt v BethC (Pool A) 1 - 3 (0 - 2) Official Turf 1 Report Lineup ACGSt Lineup BethC Statistics
4 3 Sep 2018 09:30 AVON v HNHS (Pool B) 5 - 0 (3 - 0) Official Turf 2 Report Lineup AVON Lineup HNHS Statistics
5 3 Sep 2018 10:30 BDSC v OREWA (Pool B) 4 - 3 (3 - 1) Official Turf 1 Report Lineup BDSC Lineup OREWA Statistics
6 3 Sep 2018 10:45 SHC v MAHU (Pool B) 3 - 6 (2 - 1) Official Turf 2 Report Lineup SHC Lineup MAHU Statistics
7 3 Sep 2018 11:45 SCOT v HillHS (Pool C) 0 - 2 (0 - 1) Official Turf 1 Report Lineup SCOT Lineup HillHS Statistics
8 3 Sep 2018 12:00 WHHS v TriHS (Pool C) 0 - 7 (0 - 3) Official Turf 2 Report Lineup WHHS Lineup TriHS Statistics
9 3 Sep 2018 13:00 TAKAG v AQUC (Pool C) 3 - 0 (3 - 0) Official Turf 1 Report Lineup TAKAG Lineup AQUC Statistics
10 3 Sep 2018 13:15 MAGS v KNGWY (Pool A) 8 - 2 (4 - 1) Official Turf 2 Report Lineup MAGS Lineup KNGWY Statistics
11 3 Sep 2018 14:15 ACGSt v OTUMO (Pool A) 2 - 1 (1 - 1) Official Turf 1 Report Lineup ACGSt Lineup OTUMO Statistics
12 3 Sep 2018 14:30 KAPITI v BethC (Pool A) 3 - 3 (0 - 1) Official Turf 2 Report Lineup KAPITI Lineup BethC Statistics
13 3 Sep 2018 15:30 AVON v BDSC (Pool B) 2 - 0 (2 - 0) Official Turf 1 Report Lineup AVON Lineup BDSC Statistics
14 3 Sep 2018 15:45 MAHU v HNHS (Pool B) 0 - 1 (0 - 0) Official Turf 2 Report Lineup MAHU Lineup HNHS Statistics
15 3 Sep 2018 16:45 SHC v OREWA (Pool B) 3 - 3 (3 - 3) Official Turf 1 Report Lineup SHC Lineup OREWA Statistics
16 3 Sep 2018 17:00 SCOT v WHHS (Pool C) 6 - 0 (2 - 0) AET Official Turf 2 Report Lineup SCOT Lineup WHHS Statistics
17 3 Sep 2018 18:00 AQUC v HillHS (Pool C) 1 - 6 (0 - 1) Official Turf 1 Report Lineup AQUC Lineup HillHS Statistics
18 3 Sep 2018 18:15 TriHS v TAKAG (Pool C) 3 - 1 (2 - 1) Official Turf 2 Report Lineup TriHS Lineup TAKAG Statistics
19 4 Sep 2018 09:00 AVON v MAHU (Pool B) 2 - 1 (0 - 0) Official Turf 1 Report Lineup AVON Lineup MAHU Statistics
20 4 Sep 2018 09:15 SHC v BDSC (Pool B) 5 - 1 (2 - 0) Official Turf 2 Report Lineup SHC Lineup BDSC Statistics
21 4 Sep 2018 10:15 OREWA v HNHS (Pool B) 0 - 1 (0 - 1) Official Turf 1 Report Lineup OREWA Lineup HNHS Statistics
22 4 Sep 2018 10:30 MAGS v BethC (Pool A) 2 - 2 (2 - 2) Official Turf 2 Report Lineup MAGS Lineup BethC Statistics
23 4 Sep 2018 11:45 ACGSt v KNGWY (Pool A) 2 - 3 (1 - 1) Official Turf 1 Report Lineup ACGSt Lineup KNGWY Statistics
24 4 Sep 2018 12:00 KAPITI v OTUMO (Pool A) 3 - 3 (2 - 2) Official Turf 2 Report Lineup KAPITI Lineup OTUMO Statistics
25 4 Sep 2018 13:00 SCOT v AQUC (Pool C) 1 - 0 (1 - 0) Official Turf 1 Report Lineup SCOT Lineup AQUC Statistics
26 4 Sep 2018 13:15 TAKAG v WHHS (Pool C) 5 - 0 (3 - 0) Official Turf 2 Report Lineup TAKAG Lineup WHHS Statistics
27 4 Sep 2018 14:15 TriHS v HillHS (Pool C) 5 - 0 (4 - 0) Official Turf 1 Report Lineup TriHS Lineup HillHS Statistics
28 5 Sep 2018 08:00 SCOT v TAKAG (Pool C) 0 - 0 Official Turf 1 Report Lineup SCOT Lineup TAKAG Statistics
29 5 Sep 2018 08:15 TriHS v AQUC (Pool C) 7 - 1 (5 - 0) Official Turf 2 Report Lineup TriHS Lineup AQUC Statistics
30 5 Sep 2018 09:15 HillHS v WHHS (Pool C) 3 - 0 (1 - 0) Official Turf 1 Report Lineup HillHS Lineup WHHS Statistics
31 5 Sep 2018 09:30 AVON v SHC (Pool B) 3 - 1 (3 - 1) Official Turf 2 Report Lineup AVON Lineup SHC Statistics
32 5 Sep 2018 10:30 OREWA v MAHU (Pool B) 1 - 2 (0 - 1) Official Turf 1 Report Lineup OREWA Lineup MAHU Statistics
33 5 Sep 2018 10:45 HNHS v BDSC (Pool B) 3 - 0 (1 - 0) Official Turf 2 Report Lineup HNHS Lineup BDSC Statistics
34 5 Sep 2018 12:00 MAGS v ACGSt (Pool A) 2 - 2 (2 - 1) Official Turf 1 Report Lineup MAGS Lineup ACGSt Statistics
35 5 Sep 2018 12:15 OTUMO v BethC (Pool A) 2 - 4 (2 - 1) AET Official Turf 2 Report Lineup OTUMO Lineup BethC Statistics
36 5 Sep 2018 13:15 KAPITI v KNGWY (Pool A) 9 - 2 (4 - 0) Official Turf 1 Report Lineup KAPITI Lineup KNGWY Statistics
37 5 Sep 2018 13:30 SCOT v TriHS (Pool C) 0 - 5 (0 - 2) Official Turf 2 Report Lineup SCOT Lineup TriHS Statistics
38 5 Sep 2018 14:30 TAKAG v HillHS (Pool C) 1 - 4 (0 - 3) Official Turf 1 Report Lineup TAKAG Lineup HillHS Statistics
39 5 Sep 2018 14:45 AQUC v WHHS (Pool C) 2 - 4 (1 - 4) Official Turf 2 Report Lineup AQUC Lineup WHHS Statistics
40 5 Sep 2018 16:00 AVON v OREWA (Pool B) 2 - 0 (1 - 0) Official Turf 1 Report Lineup AVON Lineup OREWA Statistics
41 5 Sep 2018 16:15 HNHS v SHC (Pool B) 3 - 6 (3 - 2) Official Turf 2 Report Lineup HNHS Lineup SHC Statistics
42 5 Sep 2018 17:15 MAHU v BDSC (Pool B) 3 - 4 (1 - 2) Official Turf 1 Report Lineup MAHU Lineup BDSC Statistics
43 5 Sep 2018 17:30 MAGS v OTUMO (Pool A) 4 - 1 (1 - 1) Official Turf 2 Report Lineup MAGS Lineup OTUMO Statistics
44 5 Sep 2018 18:30 KAPITI v ACGSt (Pool A) 5 - 8 (2 - 4) Official Turf 1 Report Lineup KAPITI Lineup ACGSt Statistics
45 5 Sep 2018 18:45 KNGWY v BethC (Pool A) 0 - 7 (0 - 2) Official Turf 2 Report Lineup KNGWY Lineup BethC Statistics
46 6 Sep 2018 10:00 OREWA v AQUC (Match 1) 2 - 1 (2 - 0) Official Turf 1 Report Lineup OREWA Lineup AQUC Statistics
47 6 Sep 2018 10:15 WHHS v KNGWY (Match 2) 0 - 2 (0 - 1) Official Turf 2 Report Lineup WHHS Lineup KNGWY Statistics
48 6 Sep 2018 11:30 BDSC v OTUMO (Match 3) 2 - 1 (1 - 1) AET Official Turf 1 Report Lineup BDSC Lineup OTUMO Statistics
49 6 Sep 2018 11:45 MAHU v KAPITI (Match 4) 5 - 4 (1 - 3) Official Turf 2 Report Lineup MAHU Lineup KAPITI Statistics
50 6 Sep 2018 13:00 ACGSt v SCOT (Match 5) 4 - 1 (2 - 0) Official Turf 1 Report Lineup ACGSt Lineup SCOT Statistics
51 6 Sep 2018 13:15 TAKAG v SHC (Match 6) 1 - 4 (1 - 1) Official Turf 2 Report Lineup TAKAG Lineup SHC Statistics
52 6 Sep 2018 14:30 BethC v HNHS (Match 7) 6 - 1 (2 - 1) Official Turf 1 Report Lineup BethC Lineup HNHS Statistics
53 6 Sep 2018 14:45 AVON v HillHS (Match 8) 1 - 3 (0 - 2) Official Turf 2 Report Lineup AVON Lineup HillHS Statistics
54 6 Sep 2018 16:30 TriHS v MAGS (Match 9) 5 - 2 (1 - 0) Official Turf 1 Report Lineup TriHS Lineup MAGS Statistics
55 7 Sep 2018 08:30 OREWA v AQUC (17th & 18th) 4 - 0 (2 - 0) Official Turf 1 Report Lineup OREWA Lineup AQUC Statistics
56 7 Sep 2018 08:45 WHHS v OTUMO (15th & 16th) 1 - 6 (1 - 3) Official Turf 2 Report Lineup WHHS Lineup OTUMO Statistics
57 7 Sep 2018 10:00 KNGWY v BDSC (13th & 14th) 2 - 3 (0 - 1) AET Official Turf 1 Report Lineup KNGWY Lineup BDSC Statistics
58 7 Sep 2018 10:15 KAPITI v SCOT (11th & 12th) 4 - 1 (1 - 1) Official Turf 2 Report Lineup KAPITI Lineup SCOT Statistics
59 7 Sep 2018 11:30 MAHU v ACGSt (9th & 10th) 2 - 3 (2 - 2) AET Official Turf 1 Report Lineup MAHU Lineup ACGSt Statistics
60 7 Sep 2018 11:45 TAKAG v HNHS (7th & 8th) 1 - 2 (1 - 1) Official Turf 2 Report Lineup TAKAG Lineup HNHS Statistics
61 7 Sep 2018 13:00 SHC v BethC (5th & 6th) 2 - 3 (1 - 1) Official Turf 1 Report Lineup SHC Lineup BethC Statistics
62 7 Sep 2018 13:15 AVON v MAGS (3rd & 4th) 2 - 1 (2 - 0) Official Turf 2 Report Lineup AVON Lineup MAGS Statistics
63 7 Sep 2018 14:30 HillHS v TriHS (1st & 2nd) 0 - 3 (0 - 2) Official Turf 1 Report Lineup HillHS Lineup TriHS Statistics
Goal Scorers
Day 5 after 63 games played - September 7
FG - Field Goal, PC - Penalty Corner, PS - Penalty Stroke
Player Team FG PC PS Goals
DYER Isaac Kapiti College 5 5 1 11
FORD Daniel Trident High School 2 9 0 11
LIEBAU Jan Bethlehem College 3 8 0 11
MENEZES Brett Sacred Heart College 7 3 0 10
THOMAS Jordon Mahurangi College 5 4 0 9
CORNES Jamie Havelock North High School 4 3 1 8
KINZETT-ROLFE Phoenix Hillcrest High School 4 4 0 8
MARSHALL Liam Trident High School 8 0 0 8
NEUMANN Theo Mahurangi College 7 1 0 8
SHIELDS Mathew ACG Strathallan 8 0 0 8
MURTAGH-BROEKMAN Thomas Kapiti College 6 1 0 7
AINSWORTH Taran Otumoetai College 6 0 0 6
BELL-KAKE Jakob Sacred Heart College 5 1 0 6
CROPPER Rowen ACG Strathallan 3 3 0 6
KING Louis Orewa College 5 0 1 6
STONE Matthew Kapiti College 5 1 0 6
BUICK Finn Mt Albert Grammar School 5 0 0 5
GOVIND Hamesh Mt Albert Grammar School 4 1 0 5
OSWALD Jack Trident High School 4 1 0 5
SELTNER-JONES Tilo Avondale College 2 3 0 5
AIKEN Gus Kapiti College 4 0 0 4
BAYLISS Scott Orewa College 3 1 0 4
JENSEN Lloyd Mt Albert Grammar School 4 0 0 4
REHAL Prabjyot Botany Downs Secondary College 3 1 0 4
ROSE Lewis Avondale College 2 2 0 4
STENBERG Alex Avondale College 4 0 0 4
WEARNE Adam Bethlehem College 1 3 0 4
BROOK Ethan Takapuna Grammar School 3 0 0 3
COETZER Louie Kingsway School 2 1 0 3
DEAN Tim Takapuna Grammar School 3 0 0 3
ESPIN Bradley Otumoetai College 2 1 0 3
HARVEY Vance Trident High School 2 1 0 3
HAYTHORNTHWAITE Asher Kingsway School 2 1 0 3
HUTCHINSON Flynn Bethlehem College 3 0 0 3
JONES Adam Sacred Heart College 1 2 0 3
MCGILLIVRAY Luke Bethlehem College 0 3 0 3
ROTHWELL Bradley Trident High School 3 0 0 3
SINCLAIR Joshua ACG Strathallan 0 3 0 3
SNELL Jonathan Kingsway School 1 2 0 3
THOMPSON Stephen Western Heights High School 3 0 0 3
ANARU Treson Trident High School 1 1 0 2
BARR Gabriel Trident High School 2 0 0 2
BEENEN Max Bethlehem College 1 1 0 2
BURNETT James Botany Downs Secondary College 2 0 0 2
CAMPBELL John Mt Albert Grammar School 2 0 0 2
DENBY Matthew Mt Albert Grammar School 2 0 0 2
DENG Charlie ACG Strathallan 1 1 0 2
DOWLING Michael Sacred Heart College 1 1 0 2
DUFFIN Jacob Mt Albert Grammar School 1 1 0 2
EVANS David Scots College 1 1 0 2
GREER Max Aquinas College 2 0 0 2
HUGO Keegan Bethlehem College 2 0 0 2
JAMES Christian Botany Downs Secondary College 2 0 0 2
KINZETT-ROLFE Crae Hillcrest High School 0 2 0 2
LAWRENCE Seb Takapuna Grammar School 2 0 0 2
MIKAERE-MACLEOD Tama Tu Otumoetai College 2 0 0 2
RUMBLES Griffin Hillcrest High School 2 0 0 2
SAHOTA Jacob ACG Strathallan 2 0 0 2
SIM Ciaran Scots College 2 0 0 2
WHITE Will Sacred Heart College 2 0 0 2
WRAGG Mitchell Otumoetai College 1 1 0 2
APANOWICZ Robert Scots College 1 0 0 1
AVERY Kane Otumoetai College 1 0 0 1
BAKKER Micahel Orewa College 1 0 0 1
BELL Jayden Bethlehem College 1 0 0 1
BETHUNE Joshua Botany Downs Secondary College 1 0 0 1
BHANA Zayden Mt Albert Grammar School 1 0 0 1
BULLER Max Havelock North High School 1 0 0 1
BURNETT Oliver Botany Downs Secondary College 0 1 0 1
CHUTER Luke Otumoetai College 1 0 0 1
CLARKE Will Takapuna Grammar School 0 1 0 1
CLEMENTS Luke Mt Albert Grammar School 1 0 0 1
COETZEE Timothy Kingsway School 0 1 0 1
COETZER Corne Kingsway School 1 0 0 1
CRAWFORD Zac Mahurangi College 0 1 0 1
DAHYA Jayden Mt Albert Grammar School 1 0 0 1
DANKERT Kjell Otumoetai College 1 0 0 1
DAVIS Mercer Mt Albert Grammar School 0 1 0 1
DAWSON Matthew Bethlehem College 0 0 1 1
EPSOM Levi Kingsway School 1 0 0 1
FORTES Jon Orewa College 1 0 0 1
GORDON Ashton Otumoetai College 1 0 0 1
GOULD Jack Scots College 1 0 0 1
HARVEY Arlen Trident High School 0 1 0 1
HAWKES Jasper Aquinas College 1 0 0 1
HAY Cameron Sacred Heart College 1 0 0 1
HONNOR Morgan Hillcrest High School 1 0 0 1
HORNE Callum Scots College 1 0 0 1
HORSFALL Hayden Hillcrest High School 1 0 0 1
JAMES Alex Avondale College 1 0 0 1
KEIGHLEY Hamish Hillcrest High School 1 0 0 1
KULLAR Jappreet Avondale College 1 0 0 1
LAT Stefan Botany Downs Secondary College 1 0 0 1
LEE Gunmin Bethlehem College 1 0 0 1
LELLMAN Fergus Aquinas College 1 0 0 1
LEWIS Ricardo Orewa College 0 1 0 1
MCCULLOCH Scott Botany Downs Secondary College 1 0 0 1
MCKINNON Logan Otumoetai College 0 1 0 1
MCNAMARA Ben Hillcrest High School 1 0 0 1
MILLS Cy Scots College 1 0 0 1
MONGKHONWIRATCHAI William Avondale College 1 0 0 1
NORCROSS Calvin Takapuna Grammar School 1 0 0 1
PATEL Hersh Avondale College 1 0 0 1
PATEL Vivek Botany Downs Secondary College 1 0 0 1
PELHAM Cory Takapuna Grammar School 1 0 0 1
PERSSON Rafe Kapiti College 1 0 0 1
PHILLIPS Max Hillcrest High School 1 0 0 1
PHILLIPS Ollie Scots College 1 0 0 1
PHIPPS Jeremy Western Heights High School 1 0 0 1
PORTER-DAY Josh Takapuna Grammar School 1 0 0 1
ROGERS Jack Mt Albert Grammar School 1 0 0 1
ROSS Ronan ACG Strathallan 1 0 0 1
SCHARNICK Metae Botany Downs Secondary College 0 1 0 1
SHAW-THROP Eli Havelock North High School 0 1 0 1
SIMEON Taine Hillcrest High School 1 0 0 1
SIMPSON Connor Mahurangi College 0 1 0 1
TAYLOR Jack Aquinas College 1 0 0 1
WALSHE Jeremy Western Heights High School 1 0 0 1
WIXON Sam Havelock North High School 1 0 0 1
    223 89 4 316
Cards
Day 5 after 63 games played - September 7
Team Shirt # Player Red Yellow Green
ACG Strathallan 5 O'SULLIVAN Ryan 0 0 1
ACG Strathallan 6 JIVAN Sachin 0 0 1
ACG Strathallan 9 CROPPER Rowen 0 0 1
ACG Strathallan 10 SAHOTA Jacob 0 0 2
ACG Strathallan 11 ROSS Ronan 0 0 1
ACG Strathallan 13 PATEL Viraj 0 1 0
ACG Strathallan 17 DAVIDGE Sam 0 0 1
Aquinas College 5 MCCARTHY Reece 0 0 1
Aquinas College 10 SUTHERLAND Josh 0 0 3
Aquinas College 11 BERRY Sean 0 0 1
Aquinas College 15 PURDEN-WINTERS 0 0 1
Aquinas College 17 MCCANN Seamus 0 1 0
Avondale College 7 PATEL Hersh 0 0 2
Avondale College 8 MONGKHONWIRATCHAI William 0 0 1
Avondale College 15 SELTNER-JONES Tilo 0 0 1
Avondale College 16 KULLAR Jappreet 0 0 1
Avondale College 17 CRUTCHELY Sam 0 0 1
Avondale College 20 GAJJAR Vinit 0 0 1
Avondale College 21 PATEL Vinesh 0 0 1
Botany Downs Secondary College 3 SCHARNICK Metae 0 0 2
Botany Downs Secondary College 8 REHAL Prabjyot 0 0 1
Botany Downs Secondary College 9 LUDICK Kayle 0 0 1
Botany Downs Secondary College 10 PATEL Vivek 0 0 2
Bethlehem College 1 MCGILLIVRAY Rory 0 0 1
Bethlehem College 3 LEE Gunmin 0 0 1
Bethlehem College 7 DAWSON Matthew 0 0 2
Bethlehem College 11 BELL Jayden 0 0 2
Bethlehem College 14 BEENEN Max 0 0 1
Hillcrest High School 6 HORSFALL Hayden 0 0 1
Hillcrest High School 7 MCNAMARA Ben 0 0 2
Hillcrest High School 8 KINZETT-ROLFE Crae 0 0 1
Hillcrest High School 15 KINZETT-ROLFE Phoenix 0 0 4
Hillcrest High School 18 PHILLIPS Max 0 1 0
Havelock North High School 5 WIXON Sam 0 0 1
Havelock North High School 6 BIRKETT Tyler 0 0 1
Havelock North High School 8 SHAW-THROP Eli 0 1 1
Havelock North High School 10 LEE Hamish 0 0 2
Havelock North High School 11 BULLER Max 0 0 1
Havelock North High School 16 KEIP Finlay 0 0 1
Kapiti College 7 MURTAGH-BROEKMAN Thomas 0 0 1
Kapiti College 13 AIKEN Gus 0 0 3
Kingsway School 6 COETZER Louie 0 0 1
Kingsway School 9 SAUNDERSON Viaan 0 0 1
Kingsway School 12 STRACHAN Rogan 0 0 1
Mt Albert Grammar School 7 PEARCE Lachlan 0 1 0
Mt Albert Grammar School 8 DUFFIN Jacob 0 1 1
Mt Albert Grammar School 13 BUICK Finn 0 0 3
Mt Albert Grammar School 15 DAVIS Mercer 0 0 1
Mt Albert Grammar School 21 MISTRY Roshan 0 0 1
Mahurangi College 6 TWHIGG Samuel 0 0 1
Mahurangi College 10 THOMAS Jordon 0 0 1
Mahurangi College 13 WATERHOUSE Eli 0 0 2
Orewa College 2 GREENWOOD Hamish 0 0 1
Orewa College 3 BAKKER Micahel 0 0 3
Orewa College 8 KING Louis 0 0 3
Orewa College 11 VAN DAM Daniel 0 0 1
Orewa College 12 FORTES Jon 0 0 1
Orewa College 16 LEWIS Ricardo 0 1 0
Otumoetai College 6 DANKERT Kjell 0 0 1
Otumoetai College 9 MIKAERE-MACLEOD Tama Tu 0 0 1
Otumoetai College 10 ESPIN Bradley 0 0 1
Otumoetai College 14 ROBINSON George 0 0 1
Otumoetai College 16 WRAGG Logan 0 1 2
Otumoetai College 17 ANDERSON Ethan 0 0 3
Scots College 3 POWELL Ben 0 0 1
Scots College 7 GOULD Jack 0 0 1
Scots College 10 EVANS David 0 0 2
Sacred Heart College 4 DOWLING Michael 0 0 2
Sacred Heart College 9 JONES Adam 0 0 3
Sacred Heart College 11 MENEZES Brett 0 0 2
Sacred Heart College 12 MURPHY Sam 0 0 1
Sacred Heart College 14 SUTHERLAND Nathan 0 2 1
Sacred Heart College 17 BELL-KAKE Jakob 0 0 2
Takapuna Grammar School 6 LAWRENCE Seb 0 0 1
Takapuna Grammar School 9 BROOK Ethan 0 0 1
Takapuna Grammar School 11 SPENCER Jamie 0 0 1
Takapuna Grammar School 16 CLARKE Will 0 1 2
Trident High School 8 MARSHALL Liam 0 1 1
Trident High School 9 ESTERHUIZEN Michael 0 0 1
Trident High School 10 HARVEY Vance 0 1 2
Trident High School 11 ANARU Treson 0 1 2
Trident High School 12 OSWALD Jack 0 0 1
Trident High School 16 HARVEY Arlen 0 1 1
Trident High School 17 BARR Gabriel 0 0 2
Trident High School 18 GALLOWAY Kyle 0 0 1
Trident High School 19 FORD Daniel 0 0 1
Western Heights High School 3 MITIA-NGATAI Michael 0 0 1
      0 15 117
Pool Standings

Pool A

Day 5 after 63 games played - September 7
Points awarded for Wins: 3, Draws: 1, Losses: 0
Rank Team Played Wins Draws Losses Goals For Goals Against Goal Difference Points
1 Mt Albert Grammar School 5 3 2 0 22 8 14 11
2 Bethlehem College 5 3 2 0 19 8 11 11
3 ACG Strathallan 5 2 1 2 15 14 1 7
4 Kapiti College 5 1 2 2 21 22 -1 5
5 Otumoetai College 5 1 1 3 11 14 -3 4
6 Kingsway School 5 1 0 4 8 30 -22 3

Pool B

Day 5 after 63 games played - September 7
Points awarded for Wins: 3, Draws: 1, Losses: 0
Rank Team Played Wins Draws Losses Goals For Goals Against Goal Difference Points
1 Avondale College 5 5 0 0 14 2 12 15
2 Havelock North High School 5 3 0 2 8 11 -3 9
3 Sacred Heart College 5 2 1 2 18 16 2 7
4 Mahurangi College 5 2 0 3 12 11 1 6
5 Botany Downs Secondary College 5 2 0 3 9 16 -7 6
6 Orewa College 5 0 1 4 7 12 -5 1

Pool C

Day 5 after 63 games played - September 7
Points awarded for Wins: 3, Draws: 1, Losses: 0
Rank Team Played Wins Draws Losses Goals For Goals Against Goal Difference Points
1 Trident High School 5 5 0 0 27 2 25 15
2 Hillcrest High School 5 4 0 1 15 7 8 12
3 Takapuna Grammar School 5 2 1 2 10 7 3 7
4 Scots College 5 2 1 2 7 7 0 7
5 Western Heights High School 5 1 0 4 4 23 -19 3
6 Aquinas College 5 0 0 5 4 21 -17 0
Officials
Appointment Name Country Appointed By
Tournament Director BRYDON Andrew HNZ HNZ
Judge HOLT Andrew HNZ School
Judge PEEL Lyndsay HNZ School
Umpire BAGGS Richard HNZ School
Umpire BLATHWAYT Tobin HNZ School
Umpire BULKELEY Phil NZL School
Umpire CADDIGAN Michael NZL School
Umpire CROPPER Rowen HNZ School
Umpire FROST Wayne NZL School
Umpire GREER Max HNZ School
Umpire HARRISON Sam HNZ Local Ass
Umpire HARVEY John NZL School
Umpire HAZELWOOD Mikayla HNZ Local Ass
Umpire HOHEPA Tuhia HNZ Local Ass
Umpire NORMAN Ingrid NZL School
Umpire O'CONNOR Daniel NZL School
Umpire REEVES Jez HNZ School
Umpire RICHMOND Oriwa HNZ Local Ass
Umpire ROSE Dion HNZ Local Ass
Umpire STEVENS Jay HNZ School
Umpire SUTHERLAND Joshua NZL School
Umpire SUZUKI Leon HNZ School
Umpire VAN AARDT Matthew NZL School
Umpire WINSOR Tuwhakaiti HNZ Local Ass
Umpire WITHERS Kieran HNZ Local Ass
Umpire Manager MAIR Howard HNZ HNZ
Appointments
# Details Umpires Reserve/Video Judges Technical Officer
1 MAGS v KAPITI (Pool A)
08:00:00
O'CONNOR Daniel MAIR Howard BRYDON Andrew
HAZELWOOD Mikayla  
2 KNGWY v OTUMO (Pool A)
08:15:00
HARVEY John BRYDON Andrew
REEVES Jez BRYDON Andrew  
3 ACGSt v BethC (Pool A)
09:15:00
BULKELEY Phil HAZELWOOD Mikayla BRYDON Andrew
STEVENS Jay  
4 AVON v HNHS (Pool B)
09:30:00
BLATHWAYT Tobin O'CONNOR Daniel BRYDON Andrew
CADDIGAN Michael  
5 BDSC v OREWA (Pool B)
10:30:00
HOHEPA Tuhia BRYDON Andrew
HAZELWOOD Mikayla BRYDON Andrew  
6 SHC v MAHU (Pool B)
10:45:00
CROPPER Rowen BRYDON Andrew
NORMAN Ingrid PEEL Lyndsay  
7 SCOT v HillHS (Pool C)
11:45:00
HARVEY John MAIR Howard BRYDON Andrew
STEVENS Jay  
8 WHHS v TriHS (Pool C)
12:00:00
HOHEPA Tuhia REEVES Jez BRYDON Andrew
FROST Wayne  
9 TAKAG v AQUC (Pool C)
13:00:00
O'CONNOR Daniel HARVEY John BRYDON Andrew
VAN AARDT Matthew  
10 MAGS v KNGWY (Pool A)
13:15:00
BAGGS Richard SUZUKI Leon BRYDON Andrew
BULKELEY Phil  
11 ACGSt v OTUMO (Pool A)
14:15:00
WITHERS Kieran STEVENS Jay BRYDON Andrew
GREER Max  
12 KAPITI v BethC (Pool A)
14:30:00
CADDIGAN Michael ROSE Dion BRYDON Andrew
BLATHWAYT Tobin  
13 AVON v BDSC (Pool B)
15:30:00
BAGGS Richard WITHERS Kieran BRYDON Andrew
SUTHERLAND Joshua  
14 MAHU v HNHS (Pool B)
15:45:00
HARVEY John BRYDON Andrew
ROSE Dion BRYDON Andrew  
15 SHC v OREWA (Pool B)
16:45:00
HARRISON Sam HOHEPA Tuhia BRYDON Andrew
REEVES Jez  
16 SCOT v WHHS (Pool C)
17:00:00
O'CONNOR Daniel ROSE Dion BRYDON Andrew
WINSOR Tuwhakaiti  
17 AQUC v HillHS (Pool C)
18:00:00
WITHERS Kieran MAIR Howard BRYDON Andrew
HOHEPA Tuhia  
18 TriHS v TAKAG (Pool C)
18:15:00
ROSE Dion BRYDON Andrew
WINSOR Tuwhakaiti BRYDON Andrew  
# Details Umpires Reserve/Video Judges Technical Officer
28 SCOT v TAKAG (Pool C)
08:00:00
O'CONNOR Daniel MAIR Howard BRYDON Andrew
ROSE Dion  
29 TriHS v AQUC (Pool C)
08:15:00
HOHEPA Tuhia BRYDON Andrew BRYDON Andrew
 
30 HillHS v WHHS (Pool C)
09:15:00
HARVEY John O'CONNOR Daniel BRYDON Andrew
REEVES Jez  
31 AVON v SHC (Pool B)
09:30:00
MAIR Howard STEVENS Jay BRYDON Andrew
ROSE Dion  
32 OREWA v MAHU (Pool B)
10:30:00
O'CONNOR Daniel HOLT Andrew BRYDON Andrew
BULKELEY Phil  
33 HNHS v BDSC (Pool B)
10:45:00
REEVES Jez HARVEY John BRYDON Andrew
BAGGS Richard  
34 MAGS v ACGSt (Pool A)
12:00:00
STEVENS Jay HOHEPA Tuhia BRYDON Andrew
HARVEY John  
35 OTUMO v BethC (Pool A)
12:15:00
NORMAN Ingrid O'CONNOR Daniel BRYDON Andrew BRYDON Andrew
 
36 KAPITI v KNGWY (Pool A)
13:15:00
HOHEPA Tuhia STEVENS Jay BRYDON Andrew
VAN AARDT Matthew  
37 SCOT v TriHS (Pool C)
13:30:00
HARRISON Sam REEVES Jez BRYDON Andrew
O'CONNOR Daniel  
38 TAKAG v HillHS (Pool C)
14:30:00
STEVENS Jay PEEL Lyndsay BRYDON Andrew
WITHERS Kieran  
39 AQUC v WHHS (Pool C)
14:45:00
HOHEPA Tuhia HARVEY John BRYDON Andrew
REEVES Jez  
40 AVON v OREWA (Pool B)
16:00:00
BLATHWAYT Tobin HARVEY John PEEL Lyndsay BRYDON Andrew
SUTHERLAND Joshua  
41 HNHS v SHC (Pool B)
16:15:00
WITHERS Kieran STEVENS Jay BRYDON Andrew
GREER Max  
42 MAHU v BDSC (Pool B)
17:15:00
HARRISON Sam HARVEY John BRYDON Andrew
ROSE Dion  
43 MAGS v OTUMO (Pool A)
17:30:00
WINSOR Tuwhakaiti MAIR Howard BRYDON Andrew
RICHMOND Oriwa  
44 KAPITI v ACGSt (Pool A)
18:30:00
STEVENS Jay HARVEY John BRYDON Andrew
WITHERS Kieran  
45 KNGWY v BethC (Pool A)
18:45:00
HARRISON Sam MAIR Howard BRYDON Andrew
WINSOR Tuwhakaiti  
Locations

Smallbone Park

186 Devon St, Westbrook, Rotorua 3015, New Zealand
Appointments
  Day Matches Published
2018-09-03 18 18 / 18 / 18
2018-09-04 9 9 / 9 / 9
2018-09-05 18 18 / 18 / 18
2018-09-06 9 9 / 9 / 9
2018-09-07 9 9 / 9 / 9